La Chitarre Music Club
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

La Chitarre Music Club

Magic Nights of the Dark Area
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Rock La Mures 2007:DEATHSTARS & PUNISH YOURSELF

In jos 
AutorMesaj
White Wolf

White Wolf


masculin Numarul mesajelor : 68
Varsta : 48
Locatie : Valea Mortii
Data de inscriere : 14/02/2007

Rock La Mures 2007:DEATHSTARS & PUNISH YOURSELF Empty
MesajSubiect: Rock La Mures 2007:DEATHSTARS & PUNISH YOURSELF   Rock La Mures 2007:DEATHSTARS & PUNISH YOURSELF Icon_minitimeDum Iul 08, 2007 1:39 am

Anul acesta la Periam am decis sa fiu prezent doar pt prima zi. Asta nu ca in celelalte zile nu ar fi fost trupe interesante doar ca aceasta zi era mai pe gustul meu.
Lasand la o parte organizarea care a lasat de dorit la capitolul sunet pot spune ca nu am regretat drumul facut de la Craiova la Timisoara iar de acolo cu masina la Periam Port.

Capul de afis in aceasta seara de 5 iulie l-a reprezentat trupa suedeza DEATHSTARS. Cu soundul lor specific si lookul de asemenea au cantat primii cu toate ca erau anuntati ultimii. Asta deoarece francezii de la PUNISH YOURSELF aveau mult mai mult de amenajat scena. In prima faza nestiind de ce.

DEATHSTARS

Rock La Mures 2007:DEATHSTARS & PUNISH YOURSELF Deathstars

Nu cred ca mai are rost sa ii descriu, ii cunoasteti toti si stiti ce presteaza baietii. Au cantat aproape toate piesele lor de succes, Play God, Synthetic Generation, Cyanide, Tongues, Blitzkrieg. Au terminat foarte repede show-ul, aproximativ intr-o ora. De ce? Datorita caderii tensiunii si problemelor tehnice. Cand faci un festival in aer liber si intr-un sat, iti aduci ori un generator de curent puternic ori lucrezi cu stabilizatoare de curent. Deathstarsii dupa ce au cantat au iesit la sesiunea de autografe si la taclale cu cei prezenti. Au facut-o in limita bunului simt si a timpului disponibil.

Mai multe poze aici:
https://s29.photobucket.com/albums/c265/Lupul_Alb/Periam%202007/Deathstars/


PUNISH YOURSELF

Rock La Mures 2007:DEATHSTARS & PUNISH YOURSELF PunishYourself

Cea de-a doua trupa pentru care m-am dus a fost si PY. Pe francezi ii stiam de pe MySpace. Stiam lookul, stiam si cateva piese, le cunosteam cu alte cuvinte soundul. Numai ca socoteala de acasa nu se potriveste niciodata cu cea din targ. De ce zic asta?! Au fost super flagelistic freakin' fuckin' show. Degeaba ma apuc sa va povestesc verzi si uscate ca nimic nu se poate relata cu aproximatie, numai daca erai acolo si vedeai pe viu puteai intelege. Pot sa spun decat atat, o muzica dementiala cu sound a la MINISTRY, SCHNITT ACHT, DEATHSTARS, COMBICHRIST, PSYCLON NINE si un show erotico fantastic. Pot spune ca a meritat dardaitul de frig, fiindca joi seara a fost un cancer la Periam de iti zburau fecalele din partea dorsala fara control. Acesti francezi trebuie sa revina pe aici cat de curand si prin alte orase.

Mai multe poze aici:
https://s29.photobucket.com/albums/c265/Lupul_Alb/Periam%202007/Punish%20Yourself/
Sus In jos
http://www.myspace.com/nphnecrophorus
 
Rock La Mures 2007:DEATHSTARS & PUNISH YOURSELF
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Blues, Rock & other...
» BESTIVAL 2007
» Cum ati inceput sa ascultati ROCK/METAL ?
» Goth-Industrial-EBM Session Night - 14 Iulie 2007

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
La Chitarre Music Club :: Discutii Libere Despre Orice :: Poze/Filmulete-
Mergi direct la: