La Chitarre Music Club
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

La Chitarre Music Club

Magic Nights of the Dark Area
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Trupe Metal preferate

In jos 
+6
el_max
Milan Mihai
Wizzard
White Wolf
Master Of Puppets
anonimus
10 participanți
AutorMesaj
anonimus

anonimus


masculin Numarul mesajelor : 27
Locatie : ACASAAAAAAAA
Data de inscriere : 14/02/2007

Trupe Metal preferate Empty
MesajSubiect: Trupe Metal preferate   Trupe Metal preferate Icon_minitimeMier Feb 14, 2007 9:28 pm

Care ar fii trupele voastre preferate de metal nu conteaza de care ? La mine pot sa zic : Metallica, Anthrax, Slayer, Sepultura, Overkill, Pantera, Dimmu Borgir, Cradle of filth, Children of Bodom, Iron Maden, Black Sabbath s.a.( ca nu imi vin in minte acuma )


Ultima editare efectuata de catre in Lun Feb 19, 2007 9:43 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Master Of Puppets
Admin
Master Of Puppets


Numarul mesajelor : 13
Varsta : 53
Locatie : La Chitarre Music Club
Data de inscriere : 13/02/2007

Trupe Metal preferate Empty
MesajSubiect: Re: Trupe Metal preferate   Trupe Metal preferate Icon_minitimeJoi Feb 15, 2007 12:16 am

Ti-am modificat numele subiectului sa se inteleaga ceea ce vroiai sa spui. Spor la discutii. cheers cheers cheers
Sus In jos
https://la-chitarre.forumgratuit.ro
anonimus

anonimus


masculin Numarul mesajelor : 27
Locatie : ACASAAAAAAAA
Data de inscriere : 14/02/2007

Trupe Metal preferate Empty
MesajSubiect: Re: Trupe Metal preferate   Trupe Metal preferate Icon_minitimeJoi Feb 15, 2007 9:32 am

Ok! no problem !!!
Sus In jos
White Wolf

White Wolf


masculin Numarul mesajelor : 68
Varsta : 48
Locatie : Valea Mortii
Data de inscriere : 14/02/2007

Trupe Metal preferate Empty
MesajSubiect: Re: Trupe Metal preferate   Trupe Metal preferate Icon_minitimeJoi Feb 15, 2007 6:26 pm

Hard & Heavy: Iron Maiden, Judas Priest, Ozzy, Accept, ManOwaR, Running Wild, The Almighty, King Diamond, Danzig, Motorhead, Doro & Warlock

Speed/Thrash/Power: Slayer, Metallica (old), Over Kill, TestAmenT, Tankard, Sodom, Coroner, Sepultura (old), Pantera, Metal Church, Anthrax, Death Angel, Dark Angel, Kreator, The Great Kat, Holly Moses, Sacred Reich, Annihilator

Doom/Gothic & Melodic Metal/Progressive: Depressive Age, Tiamat, The Gathering, Paradise Lost, Amorphis, Orphaned Land, Crematory, Nightwish, The Sins of Thy Beloved, Anathema, Therion, Type'O'Negative, Solitude Aeternus, Haggard

Death/Thrash-Death/Grindcore: Obi(wan Kenobi)tuary Laughing , Death, Sarcofago, Massacre, Massacra, Masacre, Brujeria, Napalm Death, Samael, Pungent Stench, Morbid Angel, Cannibal Corpse, Gorefest, Six Feet Under, Vader, Cancer, Hypocrisy, Entombed, Unleashed, Pestilence, Nocturnus, Benediction, Bolt Thrower

Death-Black/Black/Viking-Folk: Deicide, Bathory, Venom, Impaled Nazarene, Darkthrone, Beherit, Skyclad, Korpiklaani, In Extremo

Thrash-Hardcore/Hardcore-Metal/Crossover: Pro Pain, Biohazard, S.O.D., D.R.I., M.O.D., Overdose, Ratos De Porao, Downset, R.A.T.M., Madball, Machine Head, S.O.I.A., Agnostic Front, KorN (primul album), Suicidal Tendencies, Body Count, Clawfinger, Hatebreed

Cam atat. Ar mai fi unele dar momentan nu imi vin in cap. Oricum, eu ascult de-astea mai "batranesti".
Sus In jos
http://www.myspace.com/nphnecrophorus
Wizzard

Wizzard


masculin Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 16/02/2007

Trupe Metal preferate Empty
MesajSubiect: Re: Trupe Metal preferate   Trupe Metal preferate Icon_minitimeVin Feb 16, 2007 9:43 pm

Iron Maiden, Judas Priest, ManOwaR,massive attack,metallica,sepultura,children of bodom,deep purple,black sabbath..nu mai imi vin minte.. cheers
Sus In jos
Milan Mihai

Milan Mihai


masculin Numarul mesajelor : 1
Varsta : 33
Locatie : Nirvana
Data de inscriere : 19/02/2007

Trupe Metal preferate Empty
MesajSubiect: Re: Trupe Metal preferate   Trupe Metal preferate Icon_minitimeLun Feb 19, 2007 9:43 pm

i like pizza. no seriously i like pizza. but i like metallica better.
Sus In jos
el_max

el_max


masculin Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 22/02/2007

Trupe Metal preferate Empty
MesajSubiect: Re: Trupe Metal preferate   Trupe Metal preferate Icon_minitimeJoi Feb 22, 2007 7:07 am

ok...Soulfly, Sepultura(old shit),Nailbomb, Death,Fear Of God....
plus multe altele........
Sus In jos
Johan




masculin Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 28/02/2007

Trupe Metal preferate Empty
MesajSubiect: Re: Trupe Metal preferate   Trupe Metal preferate Icon_minitimeMier Feb 28, 2007 4:42 pm

Thrash:
Slayer, Metallica (old stuff), Destruction, Testament, Overkill, Sodom , Kreator , Exodus , Grinder , D.R.I. (trash stuff), Prong (thrash stuff).

Black:
Burzum, Mayhem, Rotting Christ
Death/Melodic Death/Atmospheric Death:
Hypocrisy, Bolt Thrower, Obituary, Behemoth, Arch Enemy, ZX Spectrum, SuidAkrA
Pagan:
Opera IX, CRYSTALMOORS, Numen, Adhur, Berserk, Bucovina
Celtic/Epic/Folk/Viking:
Eluveitie, Cruachan, Ensiferum, Amon Amarth, Battlelore, Skyclad, Arkona, Temnozor, Echo Of Dalriada, Weihan, Elvenking, Heol Telwen, Falchion, Turisas, Finntroll, Korpiklaani
Power/Speed Power:
Manowar, Wizard, Dragonforce, Rhapsody, Kaledon, Dreamland, Nanowar (of Steel) ( lol! )

Sigur imi scapara multe...
Sus In jos
ArchAngel

ArchAngel


masculin Numarul mesajelor : 1
Varsta : 32
Locatie : After Life
Data de inscriere : 12/03/2007

Trupe Metal preferate Empty
MesajSubiect: Trupe preferate   Trupe Metal preferate Icon_minitimeLun Mar 12, 2007 9:33 pm

I like metallica, really I do, oh ya an I also like sepultura and Iron Maiden and System of a Down and others, don't cha know!!!
Sus In jos
Eliana_Crematory

Eliana_Crematory


feminin Numarul mesajelor : 32
Locatie : Upon the highest mountain
Data de inscriere : 12/03/2007

Trupe Metal preferate Empty
MesajSubiect: Re: Trupe Metal preferate   Trupe Metal preferate Icon_minitimeMar Mar 13, 2007 12:11 pm

Johan, vrei sa te insori cu mine? Asculti cam tot ce ascult eu. mai rar... Very Happy
Sus In jos
Master Of Puppets
Admin
Master Of Puppets


Numarul mesajelor : 13
Varsta : 53
Locatie : La Chitarre Music Club
Data de inscriere : 13/02/2007

Trupe Metal preferate Empty
MesajSubiect: Re: Trupe Metal preferate   Trupe Metal preferate Icon_minitimeMar Mar 13, 2007 3:58 pm

Eliana_Crematory a scris:
Johan, vrei sa te insori cu mine? Asculti cam tot ce ascult eu. mai rar... Very Happy

"On topic" te rog. Twisted Evil
Nu facem aici matrimoniale.
Sus In jos
https://la-chitarre.forumgratuit.ro
Steel_Dragon

Steel_Dragon


masculin Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 22/03/2007

Trupe Metal preferate Empty
MesajSubiect: Re: Trupe Metal preferate   Trupe Metal preferate Icon_minitimeJoi Mar 22, 2007 12:48 pm

lake of tears,amorphis,manowar,maiden,spock's beard,transatlantic,dream theatre,theatre of tragedy,therion,sabbath,saxon,MDB etc
Sus In jos
Eliana_Crematory

Eliana_Crematory


feminin Numarul mesajelor : 32
Locatie : Upon the highest mountain
Data de inscriere : 12/03/2007

Trupe Metal preferate Empty
MesajSubiect: Re: Trupe Metal preferate   Trupe Metal preferate Icon_minitimeDum Mar 25, 2007 1:58 pm

Crematory, Burzum, ManOwaR. Combinatia ideala a diversitatii in ceaa ce priveste formatiile preferate. In ordinea aceasta de idei, cam toate formatiile care canta in acest ged, deci: Dark Tranquility, Winterriket, In the woods...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Trupe Metal preferate Empty
MesajSubiect: Re: Trupe Metal preferate   Trupe Metal preferate Icon_minitime

Sus In jos
 
Trupe Metal preferate
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Ce trupe romanesti doriti sa vedeti ?
» Cum ati inceput sa ascultati ROCK/METAL ?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
La Chitarre Music Club :: Clubul La Chitarre :: Metal-
Mergi direct la: