La Chitarre Music Club
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

La Chitarre Music Club

Magic Nights of the Dark Area
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Gothic-Industrial-EBM Party

In jos 
+4
Vampiria
metalmania
Eliana_Crematory
White Wolf
8 participanți

Doriti sa participati la Gothic-Industrial-EBM Party ?
DA. Vin mai mult ca sigur.
Gothic-Industrial-EBM Party Vote_lcap82%Gothic-Industrial-EBM Party Vote_rcap
 82% [ 14 ]
Nu Stiu. Ma mai gandesc.
Gothic-Industrial-EBM Party Vote_lcap12%Gothic-Industrial-EBM Party Vote_rcap
 12% [ 2 ]
NU. Nu suport asa ceva.
Gothic-Industrial-EBM Party Vote_lcap6%Gothic-Industrial-EBM Party Vote_rcap
 6% [ 1 ]
Total voturi : 17
 

AutorMesaj
White Wolf

White Wolf


masculin Numarul mesajelor : 68
Varsta : 48
Locatie : Valea Mortii
Data de inscriere : 14/02/2007

Gothic-Industrial-EBM Party Empty
MesajSubiect: Gothic-Industrial-EBM Party   Gothic-Industrial-EBM Party Icon_minitimeLun Mar 12, 2007 12:09 am

Stiind ca si in Craiova exista ascultatori de aceste increngaturi muzicale m-am decis sa organizez un Party pe aceasta felie. De ce Gothic-Industrial-EBM ? De-a lungul timpului s-au mai organizat inca 2 Seri Tematice, una pe Industrial Dark Ambient si cealalta pe Medieval in alta locatie, am zis sa urmeze una diferita de celelalte doua. Ele se vor repeta si aici in viitorul apropiat.

Mai intai cititi cu atentie subiectul dupa care votati.
De ce am facut Poll ?! Deoarece acest party nu vreau sa ajunga un fiasco, cu cativa oameni care stiu ca vor fi prezenti si deoarece vreau sa organizez in seara de vineri. Din aceasta cauza vreau sa stiu cati vor fi prezenti, cine pe cine aduce, cati oameni va aduce fiecare. Ca totul sa se desfasoare cum trebuie va trebui sa fie 50-100 persoane, iar aceste persoane sa poata sta de la ora 20-21 si pana noaptea tarziu la 3-4 dimineata. Va fi un PARTY, nu o seara obisnuita. Multi nu cunosc acest termen de Goth Industrial Party. Din aceasta cauza va spun, acest stil EBM (Electronic Body Music), se manifesta prin dansuri ale corpului uman. Multi stiu ce inseamna iar ceilalti sunt curiosi sa afle.
Sus In jos
http://www.myspace.com/nphnecrophorus
Eliana_Crematory

Eliana_Crematory


feminin Numarul mesajelor : 32
Locatie : Upon the highest mountain
Data de inscriere : 12/03/2007

Gothic-Industrial-EBM Party Empty
MesajSubiect: Re: Gothic-Industrial-EBM Party   Gothic-Industrial-EBM Party Icon_minitimeLun Mar 12, 2007 2:33 pm

Este clar faptul ca imi place foarte mult acest stil de muzica. Din pacate nu cunosc cine stie ce lume care sa imi semene din acest punct de vedere si cu atat mai putin sa pot sa ma "dezlantui" in cadrul vreunei petreceri in acest sens. Din cate am inteles, in alte tari nu numai ca sunt baruri de genul dar exista si popor dornic sa devoreze astfel de petreceri. Cu o trista dezamagire fata de orasul nostru, visam efectiv sa iau parte la un astfel de eveniment intr-un local "relativ public". Dar uitati ca lumea nu vrea sa se resemneze cu lipsa a ceea ce isi doreste si incepem si noi sa ne mai deschidem ochii la lucruri nu chiar atat de cunoscute dar reale. Sper ca evenimente de genul acesta sa capete o oarecare frecventa in ideea de a face si alti oameni sa cunoasca alte ramuri ale muzicii care, implicit, decriu si un stil de viata oarecum aparte.
Este un lucru extraordinar care din punctul meu de vedere anunta alinierea la mentalitatea din tarile straine si anume recunoastera si intelegera faptului ca nu numai ceea ce a devenit in timp un lucru comun prin frecventa si rezonanta in randul maselor trebuie sa fie recunoscut si utilizat necontenit pe o perioada nedeterminata. Si aici va dati seama ca nu este vorba despre muzica industriala si de genul acesta, ci despre faptul ca mici schimbari intervenite intr-un grup vor ajunge sa ajute oamenii sa fie deschisi la nou, din cauza faptului ca deseori avem tendinta sa ne plafonam in sitauatia data.
In ordinea aceasta de idei, pentru ca am ca luat-o pe aratura Smile , eu una in mod cert o sa ma abonez la astfel de party-uri. Ride on...
Sus In jos
metalmania




masculin Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 02/03/2007

Gothic-Industrial-EBM Party Empty
MesajSubiect: Re: Gothic-Industrial-EBM Party   Gothic-Industrial-EBM Party Icon_minitimeLun Mar 12, 2007 8:13 pm

Nu pot decat sa zic ca I'm ON (sau IN). O idee laudabila, alaturi de multe alte idei care au luat contur in acest loc.
Sus In jos
Vampiria

Vampiria


masculin Numarul mesajelor : 3
Varsta : 35
Locatie : Dream Theater
Data de inscriere : 15/02/2007

Gothic-Industrial-EBM Party Empty
MesajSubiect: Re: Gothic-Industrial-EBM Party   Gothic-Industrial-EBM Party Icon_minitimeMar Mar 13, 2007 10:05 pm

este de la sine inteles ca o fiu si eu prezent cheers.
Sus In jos
White Wolf

White Wolf


masculin Numarul mesajelor : 68
Varsta : 48
Locatie : Valea Mortii
Data de inscriere : 14/02/2007

Gothic-Industrial-EBM Party Empty
MesajSubiect: Re: Gothic-Industrial-EBM Party   Gothic-Industrial-EBM Party Icon_minitimeVin Mar 16, 2007 7:10 pm

Sus In jos
http://www.myspace.com/nphnecrophorus
anonimus

anonimus


masculin Numarul mesajelor : 27
Locatie : ACASAAAAAAAA
Data de inscriere : 14/02/2007

Gothic-Industrial-EBM Party Empty
MesajSubiect: Re: Gothic-Industrial-EBM Party   Gothic-Industrial-EBM Party Icon_minitimeSam Mar 17, 2007 9:16 am

SI cand o sa fie pana la urma ??? Ca am fost vinerea asta si era fulllllll chiar nu aveai loc unde sa stai.
Sus In jos
Eliana_Crematory

Eliana_Crematory


feminin Numarul mesajelor : 32
Locatie : Upon the highest mountain
Data de inscriere : 12/03/2007

Gothic-Industrial-EBM Party Empty
MesajSubiect: Re: Gothic-Industrial-EBM Party   Gothic-Industrial-EBM Party Icon_minitimeDum Mar 18, 2007 4:24 pm

Ca dracu, peste 15 ani o sa fie asa si in Romania. Dar eu abia astept sa inceapa si prima forma de asa ceva.
De cand visam sa ma pot imbraca si eu cum imi place si sa vin la o petrecere industrial.
O sa ma si coafez asa, sper sa nu ma latre cainii pe strada cand vin catre bar =))
Sus In jos
anonimus

anonimus


masculin Numarul mesajelor : 27
Locatie : ACASAAAAAAAA
Data de inscriere : 14/02/2007

Gothic-Industrial-EBM Party Empty
MesajSubiect: Re: Gothic-Industrial-EBM Party   Gothic-Industrial-EBM Party Icon_minitimeLun Mar 19, 2007 7:00 pm

Daca sunt manelisti poate o sa latre dupa tine.
Sus In jos
White Wolf

White Wolf


masculin Numarul mesajelor : 68
Varsta : 48
Locatie : Valea Mortii
Data de inscriere : 14/02/2007

Gothic-Industrial-EBM Party Empty
MesajSubiect: Re: Gothic-Industrial-EBM Party   Gothic-Industrial-EBM Party Icon_minitimeMar Mar 20, 2007 12:23 am

Initial o preconizasem vinerea. Dar dupa cum sta treaba observ ca nu se va putea organiza vinerea deoarece suntem doar cativa care vor fi prezenti si 2 care e mai mult NU decat DA. Acum ce pot sa fac eu?! Au mai dat si astia de la Primarie legea care interzice lipirea diferitelor afise prin oras. Se poate face si legal, dar trebuie platita nu stiu ce taxa. Daca o faci ilegal, proprietarul barului/locului va lua amenda, si nu are rost sa ma leg la cap. Singura reclama se poate face pe net, la bar si din gura in gura.

Asadar, m-am gandit la o alta varianta, sa o facem in vacanta de Paste, miercuri. E bine?

Astept pareri sau obiectii.
Sus In jos
http://www.myspace.com/nphnecrophorus
Eliana_Crematory

Eliana_Crematory


feminin Numarul mesajelor : 32
Locatie : Upon the highest mountain
Data de inscriere : 12/03/2007

Gothic-Industrial-EBM Party Empty
MesajSubiect: Re: Gothic-Industrial-EBM Party   Gothic-Industrial-EBM Party Icon_minitimeMar Mar 20, 2007 10:29 am

E numai bine asa, ca mai trece timpul si cu cat e mai tarziu, cu atat pot afla mai multi oameni, ca pentru moment nu cred ca s-au adunat destui. Asta una la mana, a doua la mana este concediu, mai mult timp liber, nu sta nimeni cu stres ca a doua zi are servici, facultate etc.
Eu sunt de acord, deci.
Sus In jos
White Wolf

White Wolf


masculin Numarul mesajelor : 68
Varsta : 48
Locatie : Valea Mortii
Data de inscriere : 14/02/2007

Gothic-Industrial-EBM Party Empty
MesajSubiect: Re: Gothic-Industrial-EBM Party   Gothic-Industrial-EBM Party Icon_minitimeJoi Mar 22, 2007 5:11 pm

Bun. Asadar a ramas 4 Aprilie. Sper sa nu fi muncit degeaba.

Gothic-Industrial-EBM Party Goth-Industrial-EBM%20Party
Sus In jos
http://www.myspace.com/nphnecrophorus
bodyhater




masculin Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 16/02/2007

Gothic-Industrial-EBM Party Empty
MesajSubiect: da   Gothic-Industrial-EBM Party Icon_minitimeJoi Mar 22, 2007 7:33 pm

frumos afisul.

vin si eu clar, se stie ca am avut o tentativa in alta locatie cu cheltuieli si chinuri personale pentru muzica si mai ales pentru genul Industrial si subgenurile sale.

e o idee cel putin ok.

cu respect
:BODYHATER:
Sus In jos
White Wolf

White Wolf


masculin Numarul mesajelor : 68
Varsta : 48
Locatie : Valea Mortii
Data de inscriere : 14/02/2007

Gothic-Industrial-EBM Party Empty
MesajSubiect: Re: Gothic-Industrial-EBM Party   Gothic-Industrial-EBM Party Icon_minitimeVin Mar 23, 2007 3:04 pm

E bine sa se transmita si din gura in gura pentru a se anunta evenimentul. Si fiecare sa mai aduca ceva persoane doritoare de asa ceva.
Sus In jos
http://www.myspace.com/nphnecrophorus
dementia

dementia


feminin Numarul mesajelor : 3
Varsta : 36
Data de inscriere : 15/02/2007

Gothic-Industrial-EBM Party Empty
MesajSubiect: Re: Gothic-Industrial-EBM Party   Gothic-Industrial-EBM Party Icon_minitimeLun Mar 26, 2007 10:17 pm

voi fi acolo negresit...nu pot sa pierd asemenea seara... i can't wait Very Happy
Sus In jos
White Wolf

White Wolf


masculin Numarul mesajelor : 68
Varsta : 48
Locatie : Valea Mortii
Data de inscriere : 14/02/2007

Gothic-Industrial-EBM Party Empty
MesajSubiect: Re: Gothic-Industrial-EBM Party   Gothic-Industrial-EBM Party Icon_minitimeDum Apr 01, 2007 2:54 pm

Sus In jos
http://www.myspace.com/nphnecrophorus
White Wolf

White Wolf


masculin Numarul mesajelor : 68
Varsta : 48
Locatie : Valea Mortii
Data de inscriere : 14/02/2007

Gothic-Industrial-EBM Party Empty
MesajSubiect: Re: Gothic-Industrial-EBM Party   Gothic-Industrial-EBM Party Icon_minitimeMier Apr 04, 2007 11:36 am

Mai sunt doar 8 ore pana la momentul adevarului. Sunt curios cati vor fi prezenti si daca vor fi mai mult decat cei pe care ii stiu ori ba. evilgrin
Sunt curios daca lumea e deschisa si spre altfel de seri nu tot cele obisnuite, cele plafonate, in care multi incearca sa-si ascunda plictiseala mimand zambete false, sau invocand migrene si oboseli acumulate. Multi cred ca aceste stiluri sunt o subdiviziune a house-lui , No No No , sau doar placandu-le fara sa aiba habar ce este de fapt.
Va astept pe toti deseara, incepand cu ora 20-21 sa ascultam ceva diferit si sa ne simtim bine.

Dance Whip Dance Whip Dance Whip
Sus In jos
http://www.myspace.com/nphnecrophorus
anonimus

anonimus


masculin Numarul mesajelor : 27
Locatie : ACASAAAAAAAA
Data de inscriere : 14/02/2007

Gothic-Industrial-EBM Party Empty
MesajSubiect: Re: Gothic-Industrial-EBM Party   Gothic-Industrial-EBM Party Icon_minitimeJoi Apr 05, 2007 10:57 am

Am fost. Super tare . Totul a fost cum trebuie. Si muzica extraordinara. ALLL HAIL LA CHITARRE
Sus In jos
White Wolf

White Wolf


masculin Numarul mesajelor : 68
Varsta : 48
Locatie : Valea Mortii
Data de inscriere : 14/02/2007

Gothic-Industrial-EBM Party Empty
MesajSubiect: Re: Gothic-Industrial-EBM Party   Gothic-Industrial-EBM Party Icon_minitimeVin Apr 06, 2007 6:50 pm

Azi pot spune ca ma simt si eu putin mai bine dupa 2 zile de frisoane si temperatura. In seara respectiva am fost in punctul critic de raceala si cu greu am facut fata situatiei. Dar sa revin la seara propriu-zisa.
A fost asa cum mi-am inchipuit ca o sa fie o prima seara de acest gen. Cu lume care a promis ca vine si a venit si cu lume care stie sa vorbeasca doar ca sa se afle in treaba. Iar cei care au venit pentru aceasta seara in loc sa stea cat mai mult au ales sa plece destul de devreme. Crying or Very sad
Pe langa acesti iubitori ai stilului Goth Electro Industrial s-au numarat si altii care uitand sau neinteresandu-i in mod special de tematica serii venisera pentru Ragnarock Night sa asculte metale. Nu am sa reusesc niciodata sa ii inteleg pe acesti oameni, daca nu iti place aceasta muzica de ce mai stai?! De ce nu te duci si sa ne lasi in pace sa ascultam in seara respectiva ceea ce e programat. Sau nu inteleg de ce unii oameni poarta ochelari de cal si nu vor sa asculte si alte sonoritati. Zic astea deoarece acestia din urma nu numai ca profitand de situatia ca ma cunosc au abuzat si de faptul ca imi era rau, si doar doar voi ceda. La un moment dat am cedat intr-adevar, si n-am mai putut rezista si am plecat acasa, lasandu-i sa se balaceasca in propria mizerie umana.
In concluzie, seara s-a desfasurat destul de bine cat au fost ascultatori si cred ca si ei s-au simtit agreabil in compania muzicii. Numai ca eu vazusem altfel aceasta seara din toate punctele de vedere. Din pacate traim in Craiova, un oras mort din toate simtamintele, un oras in care predomina snobismul, predomina efectul de turma si tot ce este "altfel" este privit cu ochi straini si goi si chiar chioras.
Voi mai incerca sa fac o seara cu aceeasi tematica pe viitor, dar cu tenta de Party, nu cum a fost acum, sezatoare. Daca va iesi la fel ma voi lasa pagubas, fiindca degeaba incerc sa aduc un strop de nou si in orasul nostru prafuit, fiindca nu am cu cine si pentru cine.


Le multumesc tuturor care au venit si sustin aceasta miscare Goth Industrial !
Noapte Buna, Craiova, Noapte Buna copii !!!
Sus In jos
http://www.myspace.com/nphnecrophorus
dementia

dementia


feminin Numarul mesajelor : 3
Varsta : 36
Data de inscriere : 15/02/2007

Gothic-Industrial-EBM Party Empty
MesajSubiect: Re: Gothic-Industrial-EBM Party   Gothic-Industrial-EBM Party Icon_minitimeLun Apr 09, 2007 2:07 pm

imi pare rau ca te-ai simtit asa rau si ca nu a iesit seara asa cum toti speram.mie personal mi-a placut mult, nu am ce reprosa din punct de vedere al playlist-ului...insa ma asteptam sa vina mai multe persoane. tocmai din cauza aceasta m-am retras mai devreme pt ca nu aveam cu cine sa mai stau. oricum pt o prima seara de genul acesta eu zic ca a fost chiar bine. la cat mai multe EBM Nights! Whaaat? Whaaat? Whaaat?
Sus In jos
Slayer_tibi

Slayer_tibi


masculin Numarul mesajelor : 4
Varsta : 40
Locatie : Mi-e lene
Data de inscriere : 08/03/2007

Gothic-Industrial-EBM Party Empty
MesajSubiect: Imi pare nespus de rau ca n-am putut s-ajung...   Gothic-Industrial-EBM Party Icon_minitimeMar Apr 10, 2007 8:06 pm

N-am putut sa mai ajung ma gandisem toata saptamana, miercuri in sfarsit o s-aud si eu genul asta de muzica intr-un club/bar in Craiova si o sa intalnesc oameni cu gusturi muzicale similare.
Din pacate pe la 7 jumate seara am primit un telefon ca un membru al familiei este in spital si n-am mai putut sa vin... next time.... o sa vin cu siguranta Sad
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gothic-Industrial-EBM Party Empty
MesajSubiect: Re: Gothic-Industrial-EBM Party   Gothic-Industrial-EBM Party Icon_minitime

Sus In jos
 
Gothic-Industrial-EBM Party
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Gothic - Industrial - EBM >>>> P-A-R-T-Y <&lt
» Industrial EBM Radio
» Industrial Freak Project - advert
» Goth-Industrial-EBM Session Night
» Goth-Industrial-EBM Session Night - 14 Iulie 2007

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
La Chitarre Music Club :: Clubul La Chitarre :: Concerte & Seri Tematice-
Mergi direct la: