La Chitarre Music Club
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

La Chitarre Music Club

Magic Nights of the Dark Area
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Goth/Fetish Fashion

In jos 
AutorMesaj
White Wolf

White Wolf


masculin Numarul mesajelor : 68
Varsta : 48
Locatie : Valea Mortii
Data de inscriere : 14/02/2007

Goth/Fetish Fashion Empty
MesajSubiect: Goth/Fetish Fashion   Goth/Fetish Fashion Icon_minitimeVin Mar 30, 2007 12:31 am

Initial nu as fi vrut sa deschid tot eu si la acest capitol primul subiect. As fi preferat ca o dama sa faca acest lucru. Dar nu am avut ce face si am fost obligat de anumiti, sincer nici nu stiu cum sa le spun, sa zicem rockeri, sau sa le zicem indivizi oarecare, ca de obicei rockerii chiar si cei mai novici stiu ce inseamna aceasta moda, acest stil de viata mai bine zis. Sau daca chiar nu stiu, incearca sa se informeze singuri. Si daca tot am mai facut-o odata pe alt forum, nu chiar la modul ortodox, am aplicat ce-i drept un limbaj mai dur, aici voi incerca sa fiu cat se poate de calm.

Bun. Sa trecem la subiect sa nu mai lungim vorba. Anumiti insi au fost iarasi "oripilati" de imaginea goth a Lupului Alb din poza de la avatar. Ca bine zicea kamadeva la un alt subiect, despre aceeasi poza, acolo am pus aceeasi poza numai din motivul sa incerc desteptarea mentalitatii romanesti, a omului inchis in cusca rosie a Kremlinului, a iliscianismului post decembrist. Dar uite ca si acum la 16-17 ani de la acel eveniment mai exista specimene crescute in acele custi doar cu paine pe cartela si apa potabila de la tzasnitorile stradale. Mai copii, eu in 90 cand am luat contact cu fenomenul rock vestic, vedeam doar Twisted Sister, Motley Crue, W.A.S.P., KISS si nimeni nu se mai oripila de aceasta imagine. Aaa, da, ati auzit si voi de "gheisele" si curvasaraia lu Jiji Becali, ati dat cu ochii de manifestatiile si antimanifestatiile minoritatilor sexuale la Tembelizor, si gata tot ce se fardeaza, rujeaza, sau mai stiu eu cum se imbraca e si GAY. Nu?!
PAI NU. Incercati sa priviti putin pe afara la unele festivale de Arta Medievala, Gothic sau Industrial (Wave Gotik Treffen, M'era Luna) ce inseamna acest lucru.

Alta treaba, oamenii credeau ca as fi travestit. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
NU. Nu sunt nici travestit. Ceea ce vreau sa va spun e ca un travestit se imbraca in femeie si se poarta ca atare, DAR, el NU este GAY. Insusi denumirea de TV denota asa ceva. Ceea ce credeti voi ca este GAY este TS/TG si anume Transsexual sau Transgender. Acestia incearca sa isi schimbe chiar si natura, folosind diverse medicamente. Lamuriti?!

Mie personal imi place altceva si imi plac femeile, cei apropiati ma cunosc si imi stiu inclinatiile acestea.
Daca mai aveti dubii revin pe viitor si va lamuresc cu ce nu stiti.
Sus In jos
http://www.myspace.com/nphnecrophorus
 
Goth/Fetish Fashion
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Fashion Fucking Rockers

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
La Chitarre Music Club :: Discutii Libere Despre Orice :: Fashion-
Mergi direct la: